Utilitas ehitas ja rekonstrueeris sel aastal ligi 30 kilomeetrit soojustorustikku, mille raames tehti kokku üle 27 miljoni euro ulatuses võrguinvesteeringuid. Kaugenergiaga liitub sel aastal ligi 90 uut kortermaja ning äri- ja avaliku sektori hoonet üle Eesti.
Utilitas uuendas sel aastal ligi 30 kilomeetrit soojustorustikku seitsmes linnas üle Eesti. „Ülekandevõrgu kaasajastamine on üks Utilitase prioriteetidest, mis tagab kvaliteetse elutähtsa teenuse linnaelanikele,“ ütles Utilitase kontserni juht Priit Koit. „Lisaks varustuskindlusele tagab tõhus kaugküttevõrk energiasäästu ning aitab kaasa linnaõhu puhtamana hoidmisele.“
Suurimaks projektiks oli 2021. aastal kaugküttetorustiku tõhusamaks muutmine Tallinnas Väike-Õismäe kortermajade piirkonnas, kus vahetati viimase kahe aasta jooksul üle 15 km kaugküttetorustikku uute kaasaegsete torude vastu.
Seoses Ülemiste City üleminekuga maagaasi lokaallahendustelt kaugküttele rajas Utilitas linnakusse 1,3 km paralleelselt jooksvat kaugkütte- ja kaugjahutuse torustikku. Tööde tulemusena on piirkonna hoonetel nüüd võimalus loobuda fossiilkütustest ning liituda keskkonnasõbraliku kaugenergiaga. Esimesena hakkas linnakus novembrist kaugkütet tarbima Sepise tänaval asuv Alma Tomingase rohehoone.
Utilitas ühendas keskkonnasäästliku kaugenergiaga ka mitmeid teisi Tallinna hooneid, mis on varasemalt olnud gaasiküttel, teiste seas ehk märkimisväärseimana Rävala puiesteel asuva Radisson Blu Sky hotelli.
Kinnisvaraarenduste käigus kerkivad ärikvartalid ja uute kodude piirkonnad näitavad suurt huvi kaugküttega liitumise vastu. Sel aastal laiendas Utilitas Tallinna kaugküttetorustikku muu hulgas Saku ja Kohila tänavate ristmikule ligi 200 nutikorteriga Vektor arendusele, Türi tänava 60ndatel rajatud hoonete asemele rajatud korterelamutele ja Kodulahe arenduse kortermajade kvartalile. Veskiposti tänava Avala ärikvartalis laiendati olemasolevat kaugküttetorustikku, et võimaldada kõikidele kvartali ärihoonetele mugavat kaugkütet. Utilitasega on liitunud neli Lidl toidupoodi ja järgmisel aastal ühineb veel üks.
Suurematest projektidest liidetakse sel aastal Raplas kaugküttega uus Espaki ehituspood ning uue aasta alguses sisejalgpallihall ja Risti tänava kaubanduskeskus suurima rentniku Prismaga. Keilas on uuteks kaugkütteklientideks raudteejaama hoone, algkooli juurdeehitus ja Tuula tee Keila Kodu arenduse neli kortermaja. Kärdlas ühendas Utilitas aga kaugküttega äsja avatud spordikeskuse ja plaanis on liita uus põhikoolihoone.
Lisaks kaugküttele arendab Utilitas Tallinnas kaugjahutusteenust, millega liitumissoovi on näidanud teiste seas Eesti Rahvusringhäälingu ja keskturu uued hooned ning sadama piirkonna ärihooned.
Võrguehitustööd algasid kevadel ja lõppesid hilissügisel. Mahukate töödega kaasnevad paratamatult nii liikluses kui ka teenuse kasutamises ebamugavused ning Utilitas tänab linnaelanike kannatlikkuse eest.
Sel aastal investeeris Utilitas torustike ehitusse kokku üle 27 miljoni euro ja viimase kaheksa aastaga on Utilitas investeerinud kaugküttevõrkude kaasajastamisse ligi 136 miljonit eurot.
Utilitas on suurim taastuvenergia tootja ja kaugkütteettevõte Eestis. Ettevõte varustab soojusega 175 000 kodumajapidamist kaheksas Eesti linnas: Tallinnas, Maardus, Keilas, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Jõgeval ja Valgas ning pakub Tallinnas kaugjahutusteenust. Grupi ettevõtted käitavad kolme biokütusel töötavat koostootmisjaama, 26 katlamaja ja üheksat päikeseelektrijaama.