Uudised
01.06.2021

Utilitas uuendab kaugküttevõrku

Fotol: Tänapäevased kaugküttetorud

Utilitas ehitab ja rekonstrueerib küttehooajavälisel ajal ligi 30 km soojustorustikku seitsmes linnas üle Eesti, et ka edaspidi oleks klientide toad soojad ja kraanidest tuleks sooja vett. Ehitustöödega kaasnevad ajutised soojuskatkestused, millest ettevõte kliente aegsasti teavitab.

„Soojustorustiku uuendamine on vajalik, et tagada ka edaspidi klientidele kütte ja sooja vee varustuskindlus,“ selgitas Utilitase kaugkütteettevõtete juht Robert Kitt. „Osa torustikest on amortiseerunud ja asendatakse kaasaegsete eelisoleeritud torudega, et ennetada võimalikke avariisid ja soojusedastuse häireid. Viimane klientide rahulolu uuring näitas taas, et kliendid hindavad kõrgelt teenuse mugavust ja varustuskindlust ning Utilitas teeb kõik, et ka edaspidi teenuse kõrget kvaliteeti tagada.“

Osade selle aasta torustikutöödega on juba alustatud, aga enamik projekte võetakse ette suvel ja lõpetatakse sügisel. „Kuna töödega kaasnevad paratamatult ajutised soojuskatkestused, ehitame suuresti küttehooajavälisel ajal, sest külmal ajal elanikke kütteta jätta ei saa,“ ütles Robert Kitt.

Töid tehakse: Tallinnas, Haapsalus, Keilas, Valgas, Jõgeval, Kärdlas ja Raplas. Kokku ehitab Utilitas 2021. aastal juurde pea 10 km ja rekonstrueerib ligi 20 km torustikku. „Sel aastal ehitame ligi 30 km torustikku, mis on võrreldav 2000 viiekordse elumaja kõrgusega. Need on mahukad tööd, kuid elanike jaoks väga vajalikud ning anname endast parima, et uuendused häiriks elukeskkonda võimalikult vähe,“ täpsustas Kitt.

Utilitas investeerib sel aastal torustike töödesse kokku kuni 30 miljonit eurot, millest ligi 1,2 miljoni ulatuses töid rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Soojuskatkestusi tuleb tööde tõttu ette pea 400 Tallinna piirkonna kliendil ja lisaks teistes linnades kokku ligi 230 kliendil. Uuendustega kaasnevatest ajutistest soojuskatkestustest teavitab Utilitas varakult hoonete haldajaid. Katkestusega seotud täpsemad aadressid avaldatakse Utilitase veebilehel kuu aega ette.

Ehitus- ja rekonstrueerimistöid tehakse Tallinnas: Väike-Õismäe, Ülemiste City, Uue-Maailma, Kitseküla, Vindi, Kreutzwaldi, Raua, Vene, Kassisaba, Saku tänava, Pärnu mnt, Kohila tänava piirkonnas jm. Haapsalus ehitatakse: Mulla, Raudtee, Posti, Kastani tänava piirkonnas, Keilas: Pae, Allika, Põhja, Tuula tee, Rohelise ja Jaama, Valgas: E. Enno, Allika, J. Kuperjanovi, Tähe, Sepa ja Uue, Jõgeval: Tähe, Puiestee ja Uue, Raplas: Metsapargi, Tutimäe tee, Mahlamäe, Välja, Veetorni, Piiri, Tallinna mnt, Kagu, Risti põik ja Linda, Kärdlas: Pae, Pae põik ja Rehemäe tänava piirkonnas.

Taastuvkütusel baseeruv kaugküte on linnade kütmiseks keskkonnasõbralikuim ja varustuskindlaim lahendus, mis ei sõltu importkütustest, on tunduvalt stabiilsema hinnaga kui alternatiivid ning mida on väga mugav ja turvaline kasutada. Kaugkütte tootmine järgib kõrgeid keskkonnanõudeid, tänu millele on kaugküttega linnade õhk on oluliselt puhtam. Kaugküttes hooned on osa kliimasõbralikust energiatootmisest, mis aitavad vähendada heitmete õhku paiskumist ning saavutada kliimaneutraalsust.