Energiakontsern Utilitas annab Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna tudengitele üle viis stipendiumit kogusummas 8600 eurot, mille eesmärk kasvatada tugevat põlvkonda insenere, kes aitavad Eesti energeetikasektoril läbi viia rohepööret.
„Energiasektor on kogu maailmas keerulises rollis. Energia tarbimine kasvab kiiresti ja energiat tuleb seetõttu rohkem toota, ent samas peavad tootjad jõuliselt vähendama heitgaaside eritumist keskkonda ning lõpetama senises mahus fossiilkütuste põletamise, mis on kliima soojenemise üheks suurimaks põhjustajaks. Inseneride väljakutseks on leida tasakaal tarbimise ja ressursside kasutamise vahel, pidades seejuures meeles, et efektiivsuse ja mugavuse kõrval on sama oluline ka keskkonnahoid ning taastuvate ressursside kasutamine,“ ütles Utilitase kontserni juht Priit Koit.
„Uusi taastuvenergia tehnoloogiaid arendatakse kiiresti ning hea haridus ja laialdased teadmised on äärmiselt vajalikud. Eesti ühe suurima taastuvenergia tootjana peame oluliseks toetada noorte indu energiavaldkonnas karjääri teha, et suudaksime keeruliste väljakutsetega energiasektoris ühiselt toime tulla,“ lisas Koit.
Utilitasel on SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondiga koostööleping, mille eesmärk on TalTechi edukate inseneriteaduskonna üliõpilaste motiveerimine Puhta Energia stipendiumi kaudu. Kokku laekus Utilitase Puhta Energia stipendiumikonkursile 23 avaldust – üheksa bakalaureuseõppest ja 14 magistriõppest.
„Utilitas mõistab suurepäraselt teaduse ja inseneride olulist rolli eelseisvate suurte muutuste läbiviimisel. Soovime Puhta Energia stipendiaatidele edu õpingutes ja maailma muutmises,“ ütles SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi nõukogu esimees Robert Kitt.
2000-eurosed stipendiumid saavad kolm inseneriteaduskonna energiatehnoloogia ja soojusenergeetika magistriõppe tudengit: Alex Hiis, Linda Sakala ja Veiko Kruusenvald. 1300-eurosed stipendiumid saavad kaks inseneriteaduskonna keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia bakalaureuse üliõpilast: Elise Poom ja Mirko Nõmmsalu.
Pidulik aktus, mis toimub täna kl 14 TalTechi innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektorys, on seekord külalistele vaadatav virtuaalselt.
Utilitas toodab soojust ja elektrit ning pakub kaugkütteteenust kaheksas linnas üle Eesti: Tallinnas, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Valgas, Jõgeval, Keilas ja Maardus. Utilitase soojustorustiku pikkus ületab 530 kilomeetrit. Grupi ettevõtted käitavad 27 katlamaja, kolme biokütusel töötavat koostootmisjaama ja ühte päikeseelektrijaama. Gruppi kuuluvad kaugkütteettevõtted AS Utilitas Tallinn, AS Utilitas Eesti ning Tallinnas soojust ja elektrit tootev OÜ Utilitas Tallinna Elektrijaam.