Soovitused soojusteenuse häire puhul

Soojusteenuse häire esinedes teavitab Utilitas sellest viivitamatult hoone haldajat, kellel tuleks edastada info eelseisvast soojusvarustuse katkestusest hoone(te) soojustarbijatele, elanikele või rentnikele, et neil oleks võimalik oma tegevusi planeerides sellega arvestada.

Kui hoones toodetakse sooja vett kaugküttesüsteemi kaudu, siis võib katkeda rikke korral ka selle varustus. Kuna katkestuse ajal tuleb soojavee kraanist külma vett, mida loeb soojavee arvesti, soovitame soojavee kraani mitte avada.

Kui soojusteenuse katkestus on seotud kaugküttevõrgu hooldustöödega, mille käigus teostatakse suurendatud rõhuga katset ehk surveproovi, mis võimaldavad avastada seadmetes rikkis kohti, võib esineda hoone soojusvarustussüsteemile ohtlikke rõhkusid, millest teavitame kliente täiendavalt.

Teenusehäiretest ja -riketest palume teavitada klienditeenindust klienditugi@utilitas.ee või telefonil +372 610 7107.

 

Vaata planeeritud hooldus- ja remonditöid

Soovitused elektrikatkestuse korral

Elutähtsa teenuse osutajana tagame oma klientide hoonetele soojuse ka elektrikatkestuse korral, kasutades soojuse tootmiseks ja võrgu opereerimiseks generaatoreid. Kuivõrd nii hoone soojussõlme kui ka küttesüsteemi pumbad vajavad töötamiseks samuti elektrit, soovitame klientidel mõelda, kuidas tagada hoone küttesüsteemi toimimine elektrikatkestuse ajal.

Majasisese elektrikatkestuse korral ei liigu soojus hoones ringi, vesi torudes hakkab jahtuma ja siseruumides temperatuur vähehaaval langema. Sellisel juhul ei saa hoone soojust vastu võtta kuniks majas on elektrivarustus taastunud.

Lühiajalise elektrikatkestuse korral töötab maja küttesüsteem inertsiga ja vesi hoone torudes püsib mõnda aega soe. See tähendab, et kuigi hoone siseruumi temperatuur hakkab vähehaaval langema, ei pruugi see olla lühiajalise elektrikatkestuse puhul märgatav.

Pikaajalise elektrikatkestuse korral liigub soojus hoones ringi, kui hoone soojussõlm on ühendatud väikese generaatoriga. Selleks peab soojussõlme kilbil olema väline elektritoiteallikas ning varutud piisav kogus kütust, mis võimaldab generaatoril töötada. Generaatorite paigaldamise ja ohutu kasutamise kohta saab lugeda Päästeameti kodulehelt.

Juhul kui teie hoonel soojussõlme kilbil ei ole välist elektritoiteallikat ja elektrikatkestuse ajal ei ole generaatoriga ühendamine võimalik, hakkab vesi torudes jahtuma ning sõltuvalt välisõhu temperatuurist, hoone konstruktsioonist ja seisukorrast on pikaajalise soojuskatkestuse korral oht torude külmumiseks. Selle ennetamiseks soovitame jälgida elektrikatkestuse kestvuse prognoosi, hoida silma peal hoone sisetemperatuuril ja külmumise ohu korral tühjendada kaugküttetorud veest. Katkestuse lõppedes tuleb majasisesed süsteemid uuesti veega täita, seni pole kütte tarbimine võimalik.