Meie toetame

Utilitas toetab vigursuusatajaid Kelly ja Henry Sildaru

„Eestimaise kontsernina hoolime Eesti spordi, kultuuri ja hariduse heast käekäigust. Puhas keskkond, roheline mõtteviis ning nelja aastaaja säilimine on ühtemoodi olulised nii Utilitasele kui ka talispordile. Seetõttu on meie jaoks loogiline valik toetada nende tublide noorte kaudu seda tugeva potentsiaaliga spordiala,“ selgitas Utilitas kontserni juht Priit Koit.

Utilitas aitab Kelly Sildarul valmistuda 2018. aasta Pyeongchangi olümpiatsüklis.

sildarud

 

Aitame Tallinna Linnateatril saada roheliseks teatriks

Tallinna Linnateater ja Utilitas alustasid koostööd energiatõhususe ja rohelise energia kasutamise teadlikkuse tõstmise suunas.  Aitame oma kogemustega kaasa teatri energiatõhusamaks muutmiseks ja keskkonnasäästlikumaks majandamiseks. Utilitas on ka Tallinna Linnateatri 2016/2017 hooaja peatoetaja.

Utilitasel on hea meel, et Linnateater väärtustab rohelise energia kasutamist ja energiatõhususe suurendamist. Ka Utilitas kontserni fookuses on kohalike ja taastuvkütuste osakaalu suurendamine ning kaugküttesüsteemi energiatõhususe tõstmine. Pakume hea meelega teatrile oma kompetentsi, et üle vaadata nii hoone energiatarbimine kui ka see, millistest allikatest tarbitav energia on toodetud.

Tallinna Linnateater on alustanud uue keskkonnasäästliku kontseptsiooni „Roheline teater“ väljatöötamisega, mille tulemusena peaks vanalinnas asuv teatrihoonete kompleks vähendama oluliselt oma ökoloogilist jalajälge.

 

Oleme Eesti korvpalli rahvusmeeskonna peasponsor
Eesti korvpallikoondist toetame alates 2013. aastast ning 2015. aasta sügisel elasime kaasa koondise EM-finaalturniirile Riias. Tähistamaks 25 aasta möödumist Tallinna Kalevi võidust NSV Liidu korvpalli meistrivõistlustel esitlesime 2. juunil 2016 Saku Suurhallis suurejoonelist spordi-show´d, kus astusid vastastikku Tallinna Kalevi ja Kaunas Žalgirise legendaarsed mängijad.

Kodumaise kontsernina on spordiala toetamine meie jaoks loogiline valik. Lisaks sobib korvpall meeskonnaspordina kontserni peamise ülesandega – siduda grupi erinevad osad võimalikult hea meeskonnana tööle.
Lisainfo: http://www.basket.ee

www korvpallikoondis Utilitas

Toetame noori kergejõustiklasi Utilitas järelkasvutiimis
Utilitas järelkasvutiimi kuuluvaid noori kergejõustiklasi toetame alates 2011. aastast. Tiimist on aastate jooksul sirgunud mitmeid edukaid sportlasi, kes on saavutanud häid tulemusi nii kodumaal kui ka Euroopa tasemel.
Järelkasvutiimi eesmärgiks on tagada silmapaistvamatele noorsooklassi sportlastele (U23) võimalused intensiivseks sportlikuks tööks ja sportlaskarjääri alustamiseks täiskasvanuklassis. Meeskonda pääsevad igal aastal kuus parimate tulemustega sportlast, kellele tagatakse 12-kuuline stipendium. Noorte kergejõustiklaste mentor on olümpiavõitja Gerd Kanter.

2016. aasta järelkasvutiimi koosseis (erandlikult seitse liiget): Grete Šadeiko (7-võistlus), Markus Leemet (10-võistlus), Janek Õiglane (10-võistlus), Kristjan Rosenberg (10-võistlus), Taavi Tšernjavski (10-võistlus), Rauno Liitmäe (10-võistlus) ja Andi Noot (1500m).
Lisainfo ja tiimi komplekteerimise põhimõtted: www.ekjl.ee 

_85A8212

Pildil vasakult: Janek Õiglane, Kristjan Rosenberg, Taavi Tšernjavski, Rauno Liitmäe

Toetame haridusprogrammi Noored Kooli
Noored Kooli programm viib võimekad ülikoolilõpetajad ja noored erialaeksperdid vähemalt kaheks aastaks koolidesse õpetajana tööle. Samal ajal läbivad osalejad koolitusi ning kujunevad programmi jooksul aina paremaks õpetajaks ning eestvedajaks oma kogukonnas. Pärast programmi lõppu jätkavad rohkem kui pooled edasi õpetajana ning 80% Noored Kooli kogukonnast erinevatel tasanditel haridusvaldkonnas panustamist.
Lisainfo: http://www.nooredkooli.ee/

Toetame noorte ettevõtjate rahastut Prototron
2015. aastal pani Utilitas õla alla Eesti esimesele prototüüpide ehitamise stardirahastule Prototon. Rahastu ja Utilitas näevad ühiseid koostöövõimalusi ennekõike rohe- ja keskkonnatehnoloogia ning energeetika valdkonna ideede rahastamisel ja abistamisel. Utilitasele on oluline suurendada idufirmade arvu nimetatud valdkondades, aidata turule tuua praktilisi tooteid või teenuseid ning ärgitada erialatudengeid oma teadmisi ja oskuseid ettevõtluses rakendama.
Lisainfo: www.prototron.ee